Microsoft przyzwyczaił nas do tego, że za niewielką opłatą mogliśmy korzystać z Game Passa. Na dzień dobry mogliśmy skorzystać z oferty powitalnej w wysokości 4 PLN i dostępem do platformy Game Pass Ultimate dla Xboxa, PC oraz Platformy Cloud Gamingu na 3 miesiące.  

Następnie po upływie 3 miesięcy opłata za dostęp do Game Pass Ultimate wynosiła już 54,99 PLN miesięcznie. Co sprytniejsi wykorzystywali opcję tworzenia nowych kont, aby mieć dostęp do Game Pass ultimate w wysokości 16 PLN za cały rok. Z czasem jednak Microsoft zablokował tą promocję.

Chcesz się bawić dalej? Dopłać.

Inflacja uderza nas na każdym kroku. Sprzęt, usługi, jedzenie jak i samo życie staje się droższe. Niestety i tutaj czeka nas zmiana opłat na wyższe. Od 06.07.2023 za Game Pass Ultimate przyjdzie nam zapłacić 62,99 PLN za miesiąc.

Sam wariant Game Pass też podrożeje. Opłata za niego podskoczy z 39,99 PLN na 42,99 PLN za miesiąc.

Ostatni dzwonek na „taniego” Xbox

Wspominałem wcześniej, że podwyżki dotykają także sprzęt. Tutaj również niestety to się stało. Microsoft poinformował, że ceny samych XBOX-ów skoczą do góry.

Od 01.08.2023 standardowa cena konsoli Xbox Series X podskoczy z 499,99 € na 549,99 €. W Polsce może się to przełożyć na koszt prawie 3 tyś. PLN za konsolę. Także jeżeli zastanawiacie się nad zakupem Xboxa, to trzeba się pośpieszyć.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ