Jak zwiększyć zyski na swojej platformie internetowej i zmusić użytkowników do płacenia? Zdaje się, że Elon Musk ma na to pomysł. Właśnie próbuje zmusić reklamodawców do wydawania $1000 miesięcznie na reklamy pod groźbą utraty weryfikacji.

X ostro atakuje reklamodawców

X stara się mocno zwiększyć zyski, raporty wskazują, że zyski Twittera spadły aż o 50%.
Według The Wall Street Journal Elon Musk ma nową strategię na to jak zarobić pieniądze i teraz będzie wymagał od reklamodawców, by Ci wydawali co najmniej 1000 USD miesięcznie na reklamy, aby utrzymać status weryfikacji.

Musk odpowiadając na raport WSJ powiedział, że jest to umiarkowanie wysoki koszt, który ma zapobiegać masowym zakładaniom kont przez oszustów. Marki miałyby płacić $1000 miesięcznie za odznakę zweryfikowanej firmy, które przeznaczą na reklamy.

Głównym źródłem przychodu tego typu platform są właśnie reklamy, widać ewidentnie, że Mysk szuka sposobu, aby minimalizować straty po przejęciu przez niego platformy. Chociaż 1000 dolarów nie wydaje się być wygórowaną kwota dla dużych marek, to może to dotknąć w sposób negatywny mniejsze firmy, które nie posiadają takiego budżetu reklamowego do wydania na jednej platformie.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ