Pierwsi beta testerzy WhatsAppa na platformie Android otrzymują nową funkcjonalność – możliwość przeprowadzania grupowych czatów głosowych z aż 32 osobami.

Czat grupowy w WhatsAppie

Najnowsza wersja beta aplikacji 2.23.16.19 udostępniona na system Android zawiera zupełnie nową funkcjonalność pozwalającą na czat głosowy łączący aż 32 osoby. To funkcja podobna do tej, która już oferowana jest na Telegramie, Discordzie czy inne aplikacje od Mety.

Nowa funkcjonalność jest widoczna za pomocą ikony w kształcie fali dźwięku, ale tylko wtedy jeśli konto WhatsApp też ma włączoną taką funkcję i zapewnia zgodność z tą funkcją. Dotknięcie ikony natychmiast uruchamia tę funkcjonalność.

Funkcjonalność nie powoduje uruchomienia połączenia grupowego, a jedynie możliwość nagrywania wiadomości. Opuszczenie konwersacji przez wszystkie osoby spowoduje, że zakończy się ona automatycznie po godzinie.

Jak wszystkie wiadomości i połączenia w WhatsApp, nowa funkcjonalność jest szyfrowana domyślnie end-to-end.

Meta spóźniona, ale z szerszą bazą

Wprowadzane udogodnienie nie jest nowością, Telegram koszysta z tej funkcji od 2020 roku, Meta spóźnia się więc z jej wprowadzeniem o całe 3 lata, przewagą jednak giganta pod sterami Marka Zuckerberga jest to, że z WhatsAppa korzysta aż 2 miliardy ludzi na świecie.
Aplikacja Whatsapp od 2014 roku jest częścią imperium Marka Zuckerberga, została wykupiona przez Facebooka za 16 miliardów dolarów.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ