Długo oczekiwany film Borderlands zostanie wydany latem 2024 a świeżo zakończony Comic-Con przynosi nam więcej informacji nad tym co opracował Gearbox. Mówimy tutaj o interaktywnym serialu osadzonym w uniwersum gry Borderlands

Borderlands EchoVision Live czerpie garściami z wydawnictwa gier Telltale Games oraz Black Mirror: Bandersnatch. Koncepcja interaktywnego serialu polega na tym, że widzowie spotykają się, aby grać w sposób podobny do Twitch Plays Pokémon, a decyzje podejmowane przez nas będą miały wpływ na fabułę opowiadania.

Co przedstawi nam Borderlands EchoVision?

Na chwilę obecną wiemy, że będziemy mieli styczność z ośmiorgiem bohaterów (będą to zupełnie nowe postacie z którymi jeszcze nie mieliśmy styczności w całym uniwersum). Nasi bohaterowie będą turystami, którzy postanowili odwiedzić planetę Eden-6. Nie będą oni świadomi śmiertelnego zagrożenia w jakim się znajdą, kiedy ruszą śladami Vault Hunterów. Będziemy tutaj mieli ogromny wpływ na to, czy nasz wybrany bohater faktycznie stanie się „bohaterem”.

Eden-6 mogliśmy doskonale już poznać w trzeciej odsłonie serii Borderlands. Musieliśmy tam ruszyć na ratunek Wainwright Jakobsowi, kiedy jego posiadłość została zaatakowana przez wrogie jednostki naszych antagonistów. Oprócz samych bandytów, musieliśmy na tej dzikiej planecie przebić przez hordy dzikiej i krwiożerczej fauny, aby dostać się do poszukiwanego tam skarbca.

Kiedy możemy spodziewać się Borderlands EchoVision?

Niestety w tej kwestii nie wiemy nic. Nie została podana żadna data, ba! Nawet nie został przedstawiony żaden trailer. Odpowiedź zatem jest jedna. Nie będzie to prędko.
Od 2015 roku Gearbox pracuje nad samym filmem a teraz dodatkowo nadchodzi ten serial i to w dodatku interaktywny. Pojawiają się tutaj pytania, które pozostają bez odpowiedzi. Nie wiemy nawet kto zajmie się dystrybucją i na jakiej platformie będziemy mogli odbyć tą przygodę.

Netflix na swojej platformie już miał kilka interaktywnych produkcji takich jak np. Minecraft: Story Mode albo Jurassic World Camp Cretaceous: Hidden Adventure. Moje podejrzenia trafiają więc tutaj. Nie sądzę, aby Gearbox specjalnie tworzył specjalną platformę dla tego projektu. Opcja romansu Netflixa i Gearbox mogłaby tutaj zakończyć się ogromnym sukcesem patrząc na to, ile Borderlands ma fanów a jaką Netflix posiada bazę klientów, lecz to tylko moja subiektywna opinia.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ