TikTok ogłosił właśnie wsparcie do usługi Passkey od Apple. Zagwarantuje to znacznie większe bezpieczeństwo podczas korzystani z usługi. Ta opcja będzie dostępna dla użytkowników iPhone’ów oraz iPad’ów z systemami iOS 16+ oraz iPadOS 16+.
Opcja logowania za pomocą Passkey zostanie testowo udostępniona w tym miesiącu dla użytkowników systemów beta od Apple iOS 16 oraz iPadOS 16 na terenie Południowej Ameryki, Azji, Australii oraz Australii. Niedługo później ekspansja nowej metody logowania ma ruszyć na pozostałe regiony.

Na stronie biura prasowego TikTok’a możemy przeczytać:

„W TikTok’u zawsze szukamy innowacyjnych sposobów, aby nasza społeczność mogła zabezpieczyć swoje konta i #BeCyberSmart. Dziś mamy przyjemność ogłosić, że TikTok wprowadza klucze dostępu dla urządzeń z systemem iOS – szybszy, łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób logowania się do kont TikTok na urządzeniach za pomocą Face ID lub Touch ID. W ramach tej premiery z dumą ogłaszamy również nasze członkostwo w FIDO Alliance, otwartej organizacji branżowej, której misją jest rozwijanie i promowanie standardów uwierzytelniania, które pomagają zmniejszyć zależność od tradycyjnych haseł, które mogą zostać zgubione lub skradzione.”

Ale czym właściwie jest Passkey?

Jest to rodzaj klucza kryptograficznego zaszytego w nasze urządzenie. Korzystanie z takiego rodzaju klucza, jest jedną z najbezpieczniejszych metod logowania jaka jest tylko dostępna. Nie musimy tutaj bawić się w żadne wymyślanie długich i skomplikowanych haseł, bo takowego nie ma, a konfiguracja jest bajecznie prosta.

Konfiguracja klucza w naszym telefonie jest bajecznie prosta. Wystarczy podczas rejestracji na wspieranej stronie wybrać opcję logowania za pomocą klucza i zeskanować kod QR za pomocą naszego smartfona. Po zeskanowaniu kodu QR zatwierdzamy klucz w naszym telefonie i na tym kończy cały proces.

Co w przypadku, jeśli zgubimy telefon?

Strata telefonu na szczęście nie będzie tutaj żadnym problemem. W każdej chwili możemy zresetować dostęp do konta i wrócić albo do tradycyjnej metody logowania albo skonfigurować klucz na innym urządzeniu. Passkey na szczęście nie ogranicza się tylko do telefonów. Możemy także dodać taki klucz do naszego tabletu albo komputera.

Jeżeli macie ochotę przetestować funkcję klucza w swoim telefonie możecie wejść na stronę: https://www.passkeys.io/
Będzie tutaj wymagane utworzenie konta, aby móc skonfigurować klucz.

Co ważne ta opcja nie jest zarezerwowana wyłącznie dla użytkowników urządzeń od Apple. Na urządzeniach z systemem Android także będziecie mogli skorzystać z tego

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ