Jeśli odnosiliście wrażenie, że Elon Musk nie cierpi Twittera. To chyba mieliście rację. Jeśli mieliście nadzieję, że Linda Yaccarino uratuje Twittera przed zagładą, to wręcz przeciwnie, wydaje się być podekscytowana tym, że Twitter od dziś to X.

Rebranding Twittera jak z fun forum

Po miliarderze, prezesie firmy produkującej najbardziej popularne samochody elektryczne, budujące innowacyjne, przełomowe rakiety wynoszące ludzi w kosmos i autonomicznie wracające na ziemie lądując bez uszczerbku spodziewalibyśmy się rozważnych i profesjonalnych działań. Tymczasem wczoraj Elon Musk zapowiedział, że Twitter zmieni się w platformę X. Mało tego, ta platforma w sumie to nie ma logo, więc

I tak się stało, dziś niebieski ptaszek odleciał, a na jego miejscu pojawił się czarno-biały znak X. Niektórzy mówią, że Musk ma obsesję na punkcie litery X. Platforma do wszystkiego – X. SpaceX – X. Tesla także ma model X. Jego najmłodsze dziecko nosi bardzo oryginalne imię: X AE A-XII.

Logo zaprojektowane przez fana

I tak właśnie się stało, że nowe logo zaproponował Sawyer Meritt, który opublikował logo swojego zakończonego już projektu. Wcześniej prowadził on bowiem podcast pod nazwą X i to logo tego podcastu zaproponował jako nowe logo Twittera, o przepraszam X.

A pro pos jeszcze nazwy, a bardziej domeny – x.com. Pamiętam jak całkiem niedawno Elon opublikował na Twitterze post, że korzysta z aplikacji do wymiany wiadomości Signal. Po tej informacji, akcje firmy Signal Inc. Poszybowały w górę, chociaż to przedsiębiorstwo nie miało nic wspólnego z aplikację, ot, zwykła zbieżność nazw.

W Polsce funkcjonuje za to sklep internetowy x-kom, który wyświetla się jako proponowany po wpisaniu frazy x.com w Google, ciekawe czy w x-komie już otworzyli szampana i przypadkiem mogą czerpać zyski w tej całej akcji?

X.com – aplikacja do wszystkiego

Wiele lat temu Elon Musk zarejestrował domenę x.com, która funkcjonowała jako jeden z pierwszych banków internetowych. Nie tak dawno informował, że stanie się ona „aplikacją” do wszystkiego. Kilka miesięcy temu Twitter Inc. W momencie przejęcia przez miliardera zmieniło się w X Corp. Całość brzmi trochę jak bardzo odgrzewany kotlet. Odgrzewana domena, odgrzewane logo i na siłę złączone to do pomysłu, który miliarder chciał zrealizować, ale w międzyczasie udało mu się przejąć inną firmę, więc można wykorzystać te składowe do zmiany, jaką wymyślił w głowie.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ