Niestety trwałość padów do xboxa jest na żenująco niskim poziomie. Sam posiadam 3 sztuki i niestety, mimo że mało czasu spędzam na konsoli, to i obchodzę się ze sprzętem delikatnie, to wszystkie trzy kontolery mają już problem z pływającymi gałkami oraz lepkimi klawiszami.
W zasadzie, kiedy pierwszy raz wziąłem do ręki pada z Xboxa Series X to czułem gdzieś podświadomie, że koszta stworzenia tego pada nie były wysokie. Niestety czuć tutaj tandetę. Mój przypadek nie jest odosobniony. Na różnych forach niestety sporo osób się zgłasza z identycznymi problemami.

Tak długo jak mamy gwarancję, to możemy się z niej cieszyć, że sprzęt naprawimy, ale w przypadku, kiedy gwarancja się skończy, to zostaje nam albo kupić nowego pada, albo spróbować go naprawić.

Microsoft jest świadomy istniejącego problemu

Firma z Redmond wie, że ich kontrolery nie należą do najtrwalszych więc postanowili otworzyć program naprawczy dla kontrolerów z Xboxa dla tych, którym gwarancja już się skończyła.
Jest tam dostęp do filmów instrukatrzowych jak dany kontroler naprawić jak również możliwośc zakupu części do naszego pada. Części nie ograniczają się do samych przycisków. Nie dość, że można zakupić tam zestaw wszystkich przycisków to bez problemu zamówimy też fragmenty obudowy, układy scalone oraz silniczki.

Same ceny też nie wychodzą najgorzej. Najwięcej zapłacimy za układ scaony z silniczkami. Jest to koszt 59,99$. Od 20$ zaczynają się ceny fragmentów obudowy pada. Najdroższy zestaw przycisków jest za 24,99$.

Dla przeciętnego obywatela Stanów Zjednoczonych nie będzie to wielki koszt. Sama naprawa też nie zajmuje dużo czasu. Na YouTube możemy znaleźć oficjalny poradnik, gdzie całkowita rozbiórka pada z wymianą części i poskładaniem go zajmuje 11 minut.

Polacy mogą tylko popatrzeć

Niestety program naprawczy nie jest dostępny w naszym kraju. Nam zostaję walka ze sklepami, aby przyjęli sprzęt na gwarancję albo szukanie części zastępczych na portalach aukcyjnych.
Z dostępnością takich części nie jest ciężko u nas. Cena za np. drążek wacha się od kilku do kilkunastu złotych na Allegro dla standardowego kontrolera.
Zostaje nam jedynie poczekać, czy Microsoft zdecyduje się otworzyć na inne rynki.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ