Gothica chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to najbardziej kultowa gra RPG jaka powstawała. Jest tak mocno w nas zakorzeniona, że ciężko mi uwierzyć, że ktoś nazywa siebie Polakiem nie ogrywając tego tytułu. Ale żarty już na bok.
Jestem ogromnym fanem tej serii. Ciężko mi nawet powiedzieć jak dużo czasu spędziłem w każdej z tych części. Moim corocznym obowiązkiem jest przynajmniej raz ukończyć jedynkę i dwójkę z dodatkiem. Ale zaraz? To nie chodzi o nową część. THQ Nordic wypuszcza nową/starą wersję na Nintendo.

Bezimmienny jak Mario będzie skakał w Nintendo

Dla wielu z nas jest to pewnie ogromne zaskoczenie i nie to na co czeka wielu fanów. Fakt, czekamy na remaster jedynki a nie na klasyczną wersję. THQ Nordic w tym czasie zamiast skupić się nad remasterem ogłasza wypuszczenie Gothic Classic na platformie Nintendo już 28 Września 2023 roku.
Tego jeszcze nie grali. Z jednej strony dość mieszanie odbieram tą informację, ale z drugiej strony jestem bardzo ciekawy jak wyjdzie moja ulubiona część na przenośną konsolę. Sam fakt sterowania za pomocą gałek i kilku klawiszy wydaje się śmieszy, ale może się też to okazać strzałem w dziesiątkę.
Przechodzę teraz wielki wewnętrzny kryzys i obawiam się, że i tą część będę musiał kupić i ograć.

Załatane piękno surowego Gothica

THQ Nordic obiecuje, że nie ingerowało w jakiekolwiek zmiany wpływające na gameplay. Będzie nas czekała ta sama historia, jednak w znacznym stopniu pozbawiona błędów. W lekkim stopniu ma zmienić się interfejs użytkownika. Dodatkową zmianą ma być zmiana zachowania NPC, lecz nie do końca wiadomo o co z tym dokładnie chodzi.
THQ uruchomiło stronę, gdzie są podane wszystkie informacje jakie zostały naprawione. Przyznam, że jest tego dużo, bardzo dużo. 20 lat trzeba było czekać na załatanie niektórych błędów. Jeżeli chcecie przejrzeć pełną listę zmian, to znajdziecie ją tutaj.

Jeżeli posiadacie Nintedno i kochacie Gothica, to już teraz możecie zakupić przedpremierową wersję za 29,99 Euro. Jest to w sumie sporo patrząc, że nieraz są promocje, które za kilka złotych pozwalają nam kupić wersję na PC. Niestety „nowe” gry się teraz cenią.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ