Już za miesiąc Apple zaprezentuje nam nowe sprzęty i wyda oficjalnie nowe wersje systemów operacyjnych dla naszych urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. W ostatnim czasie data konferencji była bardzo niepewna. Spekulacje na temat faktycznej daty rozpoczęcia konferencji były pomiędzy 12 a 13 września.

W niedawnym czasie 9to5mac podawało, że konferencja będzie 13 września, lecz Mark Gurman z Bloomberga, że podając się na swoje źródła konferencja będzie jednak 12 września. Zaznaczył na Twitterze też, że ostatecznie może się to zmienić.

Jeden dzień większego zamieszania tutaj nie wprowadzi, sprzęt i tak ruszy ze sprzedażą najwcześniej 22 września.

Co zobaczymy?

Oprócz podania nam oficjalnej daty, kiedy systemy operacyjne zostaną wypuszczone, powinniśmy jeszcze zobaczyć Nowego Apple Watcha Series 9, który w zasadzie nie będzie się jakoś specjalnie różnił od poprzednika, oraz Apple Watch Ultra 2, gdzie mają zajść większe zmiany i ma też zostać pokazany w nowym ciemnym kolorze.
Czeka nas oczywiście prezentacja nowych smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka. iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Ultra, który ma zastąpić Pro Max. W serii Pro oraz Ultra ma zostać zaprezentowany nowy procesor A17 Bionic, który będzie miał 6 -rdzeniowe CPU i 6-rdzeniowe GPU oraz 6 GB ramu. Ma to być pierwszy procesor wykonany w 3nm. Sprawi to, że układ będzie bardziej energooszczędny, jak również będzie bardziej wydajny. Procesor ten ma pobierać o 35% mniej mocy w porównaniu do poprzednika.

Standardowe modele iPhone 15 i iPhone 15 Plus otrzymają procesor A16 Bionic z 14 odsłony modeli Pro i Pro Max. Dodatkowo Apple ma pozbyć się notcha na rzecz dynamic Island w standardowych modelach. Notch na chwilę obecną pozostanie jedynie w Macbookach. Jestem ciekaw czy Apple zdecyduje się także tam wprowadzić dynamic Island.

Dodatkowo ma zostać zaprezentowany iPad mini 7 generacji, który ma być wyposażony w procesor A15 Bionic i 4 GB ramu. Krążą jeszcze plotki o nowym HomePodzie oraz AirPods Max 2, lecz przyjdzie nam jeszcze poczekać na potwierdzenie tych plotek.

Czas nastawić budziki!

Niezależnie od tego czy konferencja będzie 12 czy 13 września, to i tak standardowo wystartuje o 19:00. Czekam z niecierpliwością na zaprezentowane nowości oraz na oficjalne zaproszenie od Apple.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ