Wrześniowa konferencja Apple coraz bliżej, jak co roku możemy spodziewać się aktualizacji portfolio urządzeń giganta z Redmond. Chociaż pewne jest, że zobaczymy najnowsze wydanie iPhone’a oraz Apple Watch, to przecieki mówią o aktualizacji kilku innych urządzeń.

Apple Watch Ultra 2 generacji

Obok spodziewanej aktualizacji Apple Watch, pojawiają się przecieki o zaktualizowaniu również Apple Watch Ultra do drugiej generacji. Nowa generacja smartwatcha ma być dostępna w dwóch kolorach z czarną i srebrną tytanową obudową. Kolejną nowością ma być nowy i szybszy chip S9, który bazuje na procesorze A15 Bionic wykorzystywany w iPhone 13.

AirPods 4 generacji

Trzecia generacja słuchawek Apple została zaprezentowana dwa lata temu, najwyższa więc pora, aby pokazać nową, 4 generację. Wygląd nowej generacji AirPodsów nie powinien różnić się od tego, jaki poznaliśmy w przypadku trzeciej generacji. Prawdopodobnie nowa generacja słuchawek zostanie wyposażona w procesor H2, wykorzystywany w AirPodsach Pro, obecna na rynku trzecia generacja podstawowych słuchawek nadal korzysta z procesora H1. Nowy procesor ma dostarczyć nową jakość doświadczania muzyki.
Nowe słuchawki mają być także wyposażone w Bluetooth 5.3, co może skutkować większą efektywnością oraz oszczędnoscią baterii. Prawdopodobnie AirPodsy zostaną także wyposażone w dotykowe pola pozwalające na regulowanie głośności dźwięku.

iPad mini 7 generacji

Nowości wprowadzane do iPadów mini nigdy nie były tymi z najwyższej półki, zazwyczaj mniejszy brak iPadów zgarniał funkcjonalności po starszych brata: iPadzie, iPadzie Air i iPadzie Pro. Nie ma obecnie zbyt wielu informacji na temat tego co otrzymać może nowy iPad mini. Prawdopodobnie będzie korzystał z procesora A16 Bionic lub A17 Bionic, z których korzystają flagowe urządzenia Apple. Możliwe, że doczekamy się także upgrade’u przedniej i tylnej kamery, a samo urządzenie zyska Photonic Engine – silnik pozwalający na wykonywanie jeszcze lepszych zdjęć. Co za tym idzie spodziewamy się, że iPad mini zyska także nagrywanie wideo w jakości ProRes, audio zoom, nagrywanie dźwięku stereo oraz tryb portretowy.
Sprzętowo iPad mini ma zostać wyposażony w Bluetooth 5.3 oraz obsługiwać WiFi 6E.

AirTagi 2 generacji

Nowe AirTagi mają oferować integrację z nowym zestawem VisioPro jako część całego ekosystemu komputerów przestrzennych od Apple, ale nie poznaliśmy jeszcze szczegółów tej operacji. Obecny AirTag wykorzystuje dedykowany chip U1 pozwalający na precyzyjne lokalizowanie urządzenia, być może nowa wersja zostanie wyposażona w układ U2, szczegółów jednak na temat AirTagów 2 generacji póki co nie ma.
O nowościach Apple zapowiadanych na najnowszą konferencję pisaliśmy także tutaj.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ