Google już ma testować funkcję sprawdzania gramatyki, która ma być dostępna od miesiąca, chociaż gigant ostrzega, że jej podpowiedzi mogą nie być jeszcze w 100 dokładne. Czy Google planuje zaproponować konkurencję dla znanego narzędzia Grammarly?

Google sprawdzi Twoją gramatykę

Problem poprawnego pisania, zgodnie z zasadami gramatycznymi dotyczy nie tylko obcokrajowców, którzy piszą po angielsku, ale też samych native’ów. Nic więc dziwnego, że narzędzia do sprawdzania czy zdanie jest poprawnie napisane gramatycznie zyskują na popularności.
Serwis 9to5Google zauważył, że w wyszukiwarce pojawiła się nowa funkcjonalność „sprawdzania gramatyki”, która podpowiada czy wpisana fraza wyszukiwania jest ooprawna gramatycznie.

To wcale nie chodzi o poprawność językową wyszukiwania

Większość ludzi raczej nie dba o gramatykę fraz, które wpisują w wyszukiwarkę, szczególnie, że samo Google nas tego nauczyło. Zaawansowane algorytmy wyszukiwania potrafią dopasować wyniki idealnie do naszych potrzeb, nawet jeśli wpiszemy na szybko hasło czy nieskładną frazę z literówkami. Możliwe więc, że Google ma nadzieję, że będziemy wykorzystywać wyszukiwarkę nie tylko do szukania odpowiedzi na pytania, ale tez do sprawdzania czy dane zdanie, które chcemy wysłać za pomocą komunikatora albo maila jest poprawnie napisane, zwiększając tym samym liczbę wyszukiwani, a więc też wyświetlanych reklam, z czego Google ma pieniądze.

Pytanie jednak brzmi, po co kopiować wiadomości do wyszukiwarki, skoro możemy zainstalować wtyczkę typu Grammarly, która automatycznie będzie podpowiadała czy dane zdanie jest napisane w sposób gramatycznie poprawny, w różnych aplikacjach i to w dodatku sprawdzając to w locie, bez konieczności kopiowania i wklejania.
Mikrofunkcja Google dołącza do rozbudowanej listy narzędzi wbudowanych w wyszukiwarkę, takich jak timer, kalkulator, przeliczniki czy rzucanie kośćmi. Póki co nie wiadomo także, czy funkcja będzie dostępna w języku polskim, chociaż narzędzia Google’a są od dawna dostępne po polsku, także jeśli chodzi o Asystenta Google, to jak wiadomo nie od dziś, polska gramatyka należy do jednej z najtrudniejszych na świecie.

Serwis 9to5Google zauważył, że w wyszukiwarce pojawiła się nowa funkcjonalność „sprawdzania gramatyki”, która podpowiada czy wpisana fraza wyszukiwania jest ooprawna gramatycznie.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ