Wspólna zabawa ze znajomymi na Xboxie będzie znowu możliwa. Microsoft i Discord ulepszają integracje swoich platform. Nie ma to jak pogawędka z paczką znajomych, kiedy wspólnie ogrywamy jakiś tytuł. Teraz znowu będziemy mogli razem śmiać się płakać, krzyczeć albo dyskutować podczas ogrywania ulubionych tytułów gier na Xboxie.

W nadchodzących miesiącach zostanie wypuszczony update dla aplikacji Discord na Xboxie. Po tej aktualizacji będziemy mogli strumieniować naszą rozgrywkę w sieci. Jest to wielki powrót do strumieniowania gier na Xboxie. Trzeba pamiętać o tym, że Microsoft ubił swoją aplikację, która pozwalała na taką opcję.

Opcja strumieniowania rozgrywki jest obecnie dostępna wyłącznie dla Xbox Insiderów w testach Alpha Skip-Ahead i Alpha. Po wypuszczeniu finalnej wersji, pojawi się u nas opcja w Discordzie „Streamuj swoją grę”

Będą też pewne ograniczenia

Aplikacja Discord na Xboxie umożliwi nam udsotępnianie swojej rozgrywki bezpośrednio na ich platofrie, lecz nie będziemy mieli możliwości oglądania na naszym Xboxie rozgrywek innych osób. Nie będzie też możliwości oglądania czatu z Discorda. Tutaj dalej będziemy musieli posiłkować się dodatkowym urządzeniem typy telefon, tablet albo komputer.
Konkurencja Microsoftu, Sony na swojej konsoli Playstation od dawna ma wbudowane narzędzie do transmitowania rozgrywki oraz podglądu czatu, dodatkowo jest tutaj integracja z różnymi platformami jak Twitch czy YouTube.

Małymi kroczkami do przodu

Nie jest to rewelacyjna wiadomość. Konkurencja nie śpi, a Microsoft chyba lubi udzielać sobie drzemek, aby przespać pewne okresy. Minie pewnie jeszcze sporo czasu nim zobaczymy więcej funkcji na naszej konsoli, lecz jest to krok raczej w dobrą stronę.
Microsoft pomału zaczyna budzić się z tego letargu, w którym trwał i zaczyna wprowadzać zmiany. W niedawnym czasie zostało wypuszczone nowe UI na Xboxie, na kolejne usprawnienia pewnie przyjdzie nam poczekać jeszcze sporo czasu. Ustawienia na konsoli wyglądają od kilku lat tak samo. Discord został wypuszczony we Wrześniu a dwa miesiące później miał aktualizacje, która pozwoliła na łączenie się z kanałami bez potrzeby posiadania telefonu.
Patrząc jak wyglądają tutaj etapy wprowadzania zmian, musimy uzbroić się w cierpliwość.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ