Gdy w 2021 roku Apple wydawało zupełnie nowego iMaca z układem M1, większość fanów zachwycona była nowym designem, kolorowymi obudowami i pasującymi do tych kolorów akcesoriami. Nowy iMac pojawił się jednak tylko w jednym – 24 calowym rozmiarze, gdy wcześniej funkcjonowały aż 3 jego wersje: 21,5”, 27” oraz iMac pro z 27” calowym ekranem.

Większy iMac wróci

Link do newslettera w witrynie Bloomber, otwiera się w nowej zakładce Mark Gurman z Bloomberga poinformował jednak w swoim newsletterze Power On, że Apple planuje wprowadzić ponownie do oferty większego iMaca, tym razem z ekranem o przekątnej 32”. Nowy stacjonarny Mac miałby pojawić się pod koniec 2024 roku lub w 2025. Tym samym nowy iMac zyskałby taki sam rozmiar ekranu jak Apple Pro Display XDR wydany w 2019 roku, który oferuje obraz jakości 6K.

Wydłużony czas oczekiwania na tę nowość ze stajni firmy z Cupertino ma wynikać z faktu, iż projekt jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju i prawdopodobnie pojawi się na rynku z procesorem M3, który zyska nową architekturę opartą o 3nm. Obecne procesory Apple M2 produkowane są w oparciu o technologię 5nm i produkowane są przez tajwańską firmę TMSC.

iMaci 21,5- oraz 27- calowe z układami intela zostały zastąpione nowym iMaciem 24- calowym w wyniku tranzycji Apple z procesorów intela na własne układy Apple Silicon z rodziny M, opartej o architekturę ARM, która cechuje się lepszym zarządzaniem mocą oraz energią. Procesory ARM spotykane są w urządzeniach mobilnych takich jak telefony i tablety, wprowadzenie procesorów M do linii komputerów skutkowało koniecznością napisania od nowa systemu MacOs, który obecnie bardziej przypomina mobilne systemy oraz pozwoliło na uruchamianie aplikacji dedykowanych na iPhone’y oraz iPady na komputerach Mac.

24 calowy iMac przejdzie aktualizację w przyszłym roku?

Prawdopodobnie obecny iMac przejdzie aktualizację w przyszłym roku i zacznie korzystać z niezapowiedzianego jeszcze nowego układy Apple M3, Gurman spodziewa się także, że niebawem pojawi się kolejna wersja Apple Watch Ultra.

UDOSTĘPNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ